KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 13878204
nr 1387 8204
Johan Jacob Silvén
(1851-1924), Sverige
Teckning, Hus i Kvikkjokk. Signerad, daterad -76, + skiss av kälke, 12x16-10x15 cm, oramad
Johan Jacob Silvén, svensk bildkonstnär född 1851, död 1924 .
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 mars 2021
kl 18:53:34
26/3 19:19:40
Johan Jacob Silvén
Läs mer om Johan Jacob Silvén